Citroen B11

  • Rok produkcji1954 r.
  • Pojemność silnika1911 cm3
  • Moc65 KM
  • Masa własna1110 kg
Citroen B11

Citroen B11 Avant, główna „postać” francuskiej kultury motoryzacyjnej. Od momentu premiery w jednym z francuskich salonów motoryzacyjnych budził zachwyt innowacyjnością zastosowanych rozwiązań technicznych. Jako jeden z pierwszych został wyposażony w napęd na przednią oś.

Zapowiadał stylistyczną rewolucję, prezentując jednobryłowe nadwozie. Cechą charakterystyczną jest wielki emblemat marki umieszczony na całej szerokości kraty chłodnicy.

Dzięki przyczepności oraz zwinności stał się jednym z ulubionych samochodów gangsterów, przez co otrzymał potoczną nazwę – Gangstalimuzine. Nawiązując tematyką do tego faktu, został wykorzystany w pościgu w jednym z odcinków najpopularniejszego komiksu europejskiego XX wieku – „Przygody TinTina”.

Do historii przeszedł przejazd światowej sławy akordeonistki, Yvette Horner, która podczas wyścigów kolarskich Tour de France ’52 oraz ’55 z dachu Citroena, w typowo francuskiej scenerii, raczyła kolarzy oraz widzów wyścigu swoją muzyką.

Auto to zmieści 3 osoby plus kierowcę.

Wynajmij to auto

captcha

Administratorem podanych przez Państwa w powyższym formularzu danych osobowych jest Ewa Naworol prowadząca działalność gospodarczą pod firmą UNIKCARS Ewa Naworol z siedzibą w Jelczu Laskowicach 55-220, przy ul. Kasztanowej 9, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej przez Prezydenta Miasta Wrocławia pod nr 141339, NIP: 6471660207 Wszystkie pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych i wątpliwości prosimy kierować na adres: rodo@acana.com.pl

Państwa dane będą przetwarzane:
- w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z Art. 6 Ust. 1 Lit. B Ogólnego Rozporządzenia Ochrony Danych Osobowych 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w celu przygotowania oferty zgodnie z przesłanym zapytaniem.

Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z Art. 6 Ust. 1 Lit. B Ogólnego Rozporządzenia Ochrony Danych Osobowych 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w celu przygotowania oferty zgodnie z przesłanym zapytaniem. Dane te nie są zapisywane, ani nie będą wykorzystywane w innych celach.

Zapoznaj się z Polityką Prywatności

         GALERIA