Ford Mustang Fastback

  • Rok produkcji1968 r.
  • Pojemność silnika7000 cm3
  • Moc340 KM
  • Masa własna1251 kg
Ford Mustang Fastback
Ford Mustang to amerykańska odpowiedź na europejskie sportowe auta typu GT. Z założenia miał być on przeznaczony dla pierwszego pokolenia po II Wojnie Światowej, ludzi poszukujących swojego pierwszego auta, o charakterze sportowym, ale w przystępnej cenie. Ford chciał stworzyć auto, które symbolizowałoby nieskrępowaną wolność oraz siłę, dlatego wybór padł na mustanga – dzikiego konia z prerii Ameryki Północnej.

Kultowe auto jest produkowane od 1964 roku aż do dziś. Każda kolejna wersja miała swoje cechy charakterystyczne, które sprawiały, że wszystkie modele są wyjątkowe.

Model z 1968 roku był pierwszym, który przeszedł gruntowny facelifting, nabierając jednocześnie większych rozmiarów, które pozwoliły na zamontowanie pod maską mocniejszego, 8 – cylindrowego silnika.

Ford Mustang Fastback z roku 1968 stał się ikoną motoryzacji po tym, jak został wykorzystany na planie filmowym kultowego dzieła „Bullitt“. Steve McQueen wcielił się w rolę dobrego, nieugiętego policjanta, który prowadził właśnie Forda Mustanga Fastback z 1968 roku, a do historii gatunku przeszedł pościg samochodowy (Ford Mustang kontra Dodge Charger), wąskimi i stromymi ulicami San Francisco, trwający 9 minut i 42 sekundy. Była to pierwsza tego typu scena w historii kina.

To auto wypożyczamy wyłącznie do sesji zdjęciowych.

Wynajmij to auto

captcha

Administratorem podanych przez Państwa w powyższym formularzu danych osobowych jest Ewa Naworol prowadząca działalność gospodarczą pod firmą UNIKCARS Ewa Naworol z siedzibą w Jelczu Laskowicach 55-220, przy ul. Kasztanowej 9, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej przez Prezydenta Miasta Wrocławia pod nr 141339, NIP: 6471660207 Wszystkie pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych i wątpliwości prosimy kierować na adres: rodo@acana.com.pl

Państwa dane będą przetwarzane:
- w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z Art. 6 Ust. 1 Lit. B Ogólnego Rozporządzenia Ochrony Danych Osobowych 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w celu przygotowania oferty zgodnie z przesłanym zapytaniem.

Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z Art. 6 Ust. 1 Lit. B Ogólnego Rozporządzenia Ochrony Danych Osobowych 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w celu przygotowania oferty zgodnie z przesłanym zapytaniem. Dane te nie są zapisywane, ani nie będą wykorzystywane w innych celach.

Zapoznaj się z Polityką Prywatności

         GALERIA