aktualnośc

UnikCars podczas VII Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Oławie

VII Zlot Pojazdów Zabytkowych przyciągnął tłumy mieszkańców Oławy i odwiedzających z całej Polski. Imprezę zorganizowano, tradycyjnie już podczas lokalnej imprezy – Dni Koguta. Miłośnicy motoryzacji mieli szanse zobaczyć ponad tysiąc zabytkowych aut.

Imprezę poprowadził Patryk Mikiciuk, dobrze znany fanom motoryzacji z programów telewizyjnych w TVN Turbo. Setki pojazdów reprezentujących każą epokę, ciekawe okazy motocykli, aut zza oceanu oraz doskonale odrestaurowanych pojazdów z duszą. Oławski zlot stał się już marką sam w sobie. Ludzie z ogromną przyjemnością oglądali prezentowane na scenie maszyny.

19105942_1770294403261134_3799212522556960620_n

Wśród aut, które były prezentowane, znalazł się nasz najnowszy samochód. Choć mówienie o nim tylko samochód jest krzywdzące… To jednocześnie auto i łódź w jednym.

3

Amphicar to jedna z pierwszych masowo produkowanych amfibii. Produkowana była w Niemczech i zachwyciła  swoim urokiem Amerykanów, to właśnie za ocean trafiła znakomita większość wyprodukowanych modeli. 4,3-metrowy Amphicar napędza silnik brytyjskiego Triumpha Herald o pojemności 1,1 litra. Na drogach nasz Amficar może osiągać nawet 110 km/h a w wodzie napędzany śrubami może poruszać się z prędkością 12 km/h. Nasz model doskonale radzi sobie w wodzie. Są auta, które przepłynęły m.in. kanał La Manche oraz rzekę Yukon na Alasce. Auto jest wodoszczelne. Dzięki zastosowaniu  specjalnych farb i wosków stal jest doskonale zabezpieczona przed rdzewieniem. W wodzie przemieszcza się za pomocą dwóch śrub z tworzywa, umieszczonych na wysokości tylnych kół, przednie koła natomiast pełnią rolę sterów.

2

Nasz unikatowy model zachwyca swoim wyjątkowym kolorem Lagoon Blue.

Podczas wczorajszego Zlotu Pojazdów Zabytkowych zdobył szczególne uznanie organizatorów. Obok polskich motocykli Sokół 125 i i Sokół 1000 oraz Jelcza nasz Amficar stanął na scenie otrzymując nagrodę i zyskując zachwyt widowni.

5

Unikcars dumnie reprezentowały trzy zabytkowe pojazdy. Obok naszej perełki Amficar stanęły jeszcze dwa unikatowe pojazdy. Fiat 500 z 1962 roku i MERCEDES Benz 280 SL zwany także Pagodą.  Jedna z najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów wersji tego fantastycznego samochodu.

1 6

Fiata 500, to urocze cudo z lat 60tych, do dziś można spotkać na bezdrożach włoskich zakamarków.

Więcej o naszych nowych perełkach w kolekcji przeczytacie na naszej stronie już wkrótce.