Rok produkcji

1963

Pojemność silnika

1897 cm³

Moc

106 km

Masa własna

1140 kg

Samochód marzeń sprzed ponad 60 lat
190 SL, to wyjątkowy motoryzacyjny rarytas, który wciąż czaruje piękną, smukłą linią. Auto, mimo że wiekowe, nadal wzbudza pożądanie wielu miłośników motoryzacji. Model ten był marzeniem powojennych czasów, w których ludzie mogli pozwolić sobie na kupno własnego auta. Samochód stawał się wówczas indywidualnym środkiem transportu i dawał ludziom nadzieję na samodzielne komfortowe podróżowanie. Auto ustanowiło nowe standardy podróżowania, komfortowe i w sportowym stylu jednocześnie.
Jest to jeden z najbardziej wartościowych pojazdów klasycznych w historii motoryzacji. Dziś Mercedes 190 SL jest jednym z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów modelem z lat 50 tych XX wieku.

Auto Alfreda Hitchcooka
Ten wspaniały klasyk brał udział w różnych ekranizacjach. W filmie wyreżyserowanym przez Alfreda Hitchcocka „Złodziej w Hotelu” z 1955 roku, w jednej ze scen Mercedesem 190 SL podróżowali Grace Kelly i Cary Grant. Słynny reżyser również był właścicielem jednego z modeli 190 SL. Ambasador marki Mercedez 190 SL (W121) produkowany był w latach 1955 -63, przez 9 lat powstało prawie 26 tysięcy egzemplarzy modelu. W latach 50 tych XX wieku, dzięki licznym atutom 190 SL stał się ambasadorem marki w wielu miejscach na świecie.
Mercedez 190 SL pomieści 2 osoby. Ten samochód wynajmujemy do sesji zdjęciowych, teledysków czy filmów.

2 osoby + kierowca

2 drzwiowe

Do sesji

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoja opinia *