Rok produkcji

1950

Pojemność silnika

3706 cm³

Moc

95 km

Masa własna

950 kg

Pick-up z 70 letnią tradycją
Nasz „Złomek”, to auto z prawie 70 letnią tradycją. Wyprodukowane w 1950 roku, dziś jest klasykiem, który dość mocno zapisał się w historii motoryzacji. Ten egzemplarz został zwycięzcą Master Truck 2018 w kategorii za najlepszy pojazd amerykański do 7, 5 ton, na którym wystąpił z numerem 540.

Pierwszy powojenny pick-up
Ford F1 Series produkowany w latach 1948-50, był pierwszym powojennym samochodem dostawczym o nadwoziu pick-up produkowanym przez „Ford Motor Company”. Pierwotnie auto miało być przeznaczone jako wyposażenie wojska. Jednak stało się samochodem ogólnie dostępnym, wykorzystywanym głównie jako pojazd dostawczy i ciężarowy.

Fordy F1 z lat 1948 -50 obecnie można zobaczyć okazjonalnie. Najczęściej model ten można spotkać na rajdach pojazdów zabytkowych oraz na zlotach i pokazach.

Nasz egzemplarz jest jednym z tych unikatowych pojazdów, których do dziś zachowało się na prawdę niewiele. Posiada drewnianą podłogę skrzyni ładunkowej, siedzenia obite welurową tapicerką koloru stalowego, trzyramienną kierownicę i nadwozie pick-up ze stalowej blachy.

Naszego pick-upa „Złomka” wynajmujemy do sesji, teledysków, albo na plany filmowe.

2 osoby + kierowca

2 drzwiowe

Do sesji

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoja opinia *