Rok produkcji

1968

Pojemność silnika

7000 cm³

Moc

340 km

Masa własna

1251 kg

Ford Mustang to amerykańska odpowiedź na europejskie sportowe auta typu GT. Z założenia miał być on przeznaczony dla pierwszego pokolenia po II Wojnie Światowej, ludzi poszukujących swojego pierwszego auta, o charakterze sportowym, ale w przystępnej cenie. Ford chciał stworzyć auto, które symbolizowałoby nieskrępowaną wolność oraz siłę, dlatego wybór padł na mustanga – dzikiego konia z prerii Ameryki Północnej.

Kultowe auto jest produkowane od 1964 roku aż do dziś. Każda kolejna wersja miała swoje cechy charakterystyczne, które sprawiały, że wszystkie modele są wyjątkowe.

Model z 1968 roku był pierwszym, który przeszedł gruntowny facelifting, nabierając jednocześnie większych rozmiarów, które pozwoliły na zamontowanie pod maską mocniejszego, 8 – cylindrowego silnika.

Ford Mustang Fastback z roku 1968 stał się ikoną motoryzacji po tym, jak został wykorzystany na planie filmowym kultowego dzieła „Bullitt“. Steve McQueen wcielił się w rolę dobrego, nieugiętego policjanta, który prowadził właśnie Forda Mustanga Fastback z 1968 roku, a do historii gatunku przeszedł pościg samochodowy (Ford Mustang kontra Dodge Charger), wąskimi i stromymi ulicami San Francisco, trwający 9 minut i 42 sekundy. Była to pierwsza tego typu scena w historii kina.

To auto wypożyczamy wyłącznie do sesji zdjęciowych.

2 osoby + kierowca

2 drzwiowe

Do sesji

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoja opinia *