Rok produkcji

1960

Pojemność silnika

6223 cm³

Moc

175 km

Masa własna

2184 kg

Auto Królowej Elżbiety II
Nasz Rolls -Royce to prawdziwa perełka, legenda w historii motoryzacji. To auto, którym co najmniej 2 razy podróżowała Królowa Elżbieta II. Ten egzemplarz to prawdziwy unikat, pojazd z niemal 60 letnią tradycją. Do dziś zachował się w stanie oryginalnym, bez zmian konstrukcyjnych nadwozia, podwozia, układu kierowniczego, hamulcowego oraz silnika, co jest rzadkością, zwłaszcza w przypadku aut sprzed kilku dekad. Samochód ten ilustruje znaczący krok w postępie rozwoju motoryzacji. To pojazd o wysokiej wartości historycznej i materialnej.

Powstało tylko 299 egzemplarzy
„Silver Cloud II LWB” produkowano przez 4 lata, od 1959 do 1962 roku. W tym czasie powstało tylko 299 egzemplarzy, a nasz jest jednym z nich. Produkcja tego modelu zakończyła się 57 lat temu, a do dziś zachowało się niewiele egzemplarzy, co jeszcze bardziej stanowi o wyjątkowości naszego samochodu.

To pojazd stosunkowo rzadki na świecie, obecnie można go spotkać głównie na zlotach i pokazach samochodów zabytkowych.

Ulubieniec elit
Firma „Rolls-Royce” powstała w 1906 roku, wtedy też światło dzienne ujrzał pierwszy samochód tej marki, był nim model nazwie „Silver Ghost” – „srebrny duch”. Auto było wykonane z niezwykłą precyzją, to samo dotyczyło każdego kolejnego modelu. Dzięki dokładności wykonania, samochody Rolls Royce bardzo szybko zdobyły uznanie nabywców. Użytkownikami tej marki byli ludzie znani i bogaci oraz najznamienitsi dostojnicy państwowi. Autami Rolls Royce jeździli m.in. hr. Potocki, Lenin, generał Władysław Sikorski i Królowa Elżbieta II.

Ręcznie dopasowywane części
Rolls Royce to prawdziwa legenda, samochody te zawsze wybiegały jakością przed pojazdy innych marek. Każda część w każdym samochodzie była dopasowywana ręcznie i bardzo dokładnie, a nadwozie, w celu uzyskania doskonałej gładkości powierzchni było pokrywane kilkunastoma warstwami lakieru.
Nasz Rolls Royce pomieści 5 osób. Zawiezie Młodą Parę do ślubu. Auto można wynająć na różne ważne uroczystości oraz do produkcji filmowych

4 osoby + kierowca

4 drzwiowe

Do sesji

Do ślubu

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoja opinia *