Rok produkcji

1964

Pojemność silnika

1780 cm³

Moc

118 km

Masa własna

1194 kg

Volvo P 1800 S to wyjątkowe klasyczne auto sportowe we włoskim stylu. Samochód o niecodziennej historii. Był najlepiej sprzedającym się autem Volvo na przełomie lat 60 tych i 70 tych.

Samochód z filmu „Święty”.

To właśnie P1800 w serialu „Święty” prowadził Simon Templer, w którego rolę wcielił się Roger Moore. Podobno aktor jak tylko zobaczył samochód, od razu wpadł w zachwyt. Volvo P1800 rozkochało w sobie gwiazdę Hollywood na tyle, że jeden z egzemplarzy kupił dla siebie.
Kiedy Volvo sprzedawało do filmu piękne coupé 1800 S, wówczas nikt nie spodziewał się, że auto oraz jeżdżący nim w filmie główny bohater zyskają tak ogromną popularność. Na przełomie lat 60 i 70 to właśnie za sprawą P 1800 większość młodych Amerykanów i Brytyjczyków chciało wyglądać jak Roger Moore i jeździć jego serialowym autem. Zarówno samochód jak i serial w tamtych latach bili rekordy popularności.

Ostatni samochód Zbyszka Cybulskiego

W 1964 roku Zbigniew Cybulski dostał jedną z głównych ról w szwedzkim filmie „Kochać”. Za połowę honorarium, a dokładnie 20 200 koron, kupił w Szwecji P 1800, z białym lakierem i czerwoną tapicerką, podobno dokładnie takie samo, jak to, którym jeździł Roger Moore w serialu „Święty

Przejechał 5 milionów kilometrów.

P1800 trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Jak to możliwe? Modelem tym ustanowiono oficjalny rekord świata w ilości kilometrów przejechanych jednym samochodem przez tego samego kierowcę. Irv Gordon, dentysta z Nowego Jorku w ciągu 52 lat przejechał swoim Volvo P 1800 S ponad 5 milionów kilometrów. Auto zakupił w 1966 roku, codziennie jeździł nim do pracy (tam i z powrotem pokonywał dziennie ponad 200 kilometrów) a dodatkowo często zwiedzał autem Amerykę. Ów mężczyzna w ciągu trzydziestu lat przejechał swoim P1800 ponad pięć milionów kilometrów! Jest to wynik mocno szokujący, ale prawdziwy, nawet biorąc pod uwagę zaawansowane, współczesne technologie.
To auto wypożyczamy do klipów filmowych, teledysków, sesji zdjęciowych. Samochód zmieści 4 osoby.

3 osoby + kierowca

2 drzwiowe

Do sesji

Opinie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twoja opinia *